That game of life is hard to play
I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll some day lay
So this is all I have to say
That suicide is painless
It brings on many changes
I can take or leave it if I please
That game of life is hard to play
I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll some day lay
So this is all I have to say
That suicide is painless
It brings on many changes
I can take or leave it if I please
Még mindig meseszép. Még mindig, még mindig... És számomra mindig ő marad a tökéletesség. A nő.
Ez van, csajok.
Tehát felkérem akkor a kedves olvasókat, hogy szavazzanak, nekik melyik kinézet tetszene a legjobban ezen a blogon! Nemrég ugyanis Dani megkért, hogy készítsek egy új dizájnt a Társasjátéknak, én viszont azt feleltem, hogy mondja meg, milyen legyen, mert úgy könnyebb. Mindenesetre most akkor megkérdezném a közönséget, hogy a három változat közül számotokra melyik a legvonzóbb. A válaszokat előre is köszönöm, az új sablon karácsonyi ajándék lesz, szóval addigra biztosan elkészül. ;] Egy betűt (A, B vagy C) kérünk a kommentbox-ba, de alternatív javaslatokat is elfogadunk.
ps. Igen, én rajzoltam a mintákat... :D
12.13. Választási rendszerek
12.14. Empirikus kutatások módszertana
12.20. Az egyetemes politikai eszmetörténet
Szóval az én vizsganaptáram meg ilyen. Jó volna nem eltérni a tervtől, és befejezni 24.-én.
Két államok-beli várost szeretnék nagyon megnézni. De a kettő közül, amelyik jobban érdekel, az Los Angeles. Az Angyalok királynőjének városa.
Valamiért bizonyos időközönként rámjön, hogy tök szívesen élnék Amerikában...
A közel két órás film megtekintéséről ma délután Ann-Marie-val és Csabival leginkább a spontaneitás jegyében döntöttünk, illetve Sandra Bullock főszereplőként való megemlítése miatt.
Bár Sandra Bullock szerepelt talán a legkevesebbet, már az elején rá lehetett jönni, hogy ez nem egy hagyományos film. Egy kétségkívül nagyon összetett, kicsis nehezebben érthető, szociológiai mélységgel is bíró, rendhagyó alkotásként tudnám jellemezni. Nyolc Los Angelesben élő ember életéből mutat be egy 24 órás periódust, ahol véletlenszerűen többszörösen összetalálkoznak az egyébként teljesen különálló karakterek útjai.
Nekem nagyon tetszett (és a többieknek is), mert úgy éreztem, hogy végre egy film, ami nemcsak a szememet kötötte le, hanem az agyamat és a fantáziámat is. A legapróbb részletekig ki vannak dolgozva az események, mégsem vontatott, lassít, amikor arra van szükség, de gyorsít, ha gyorsítani kell. Erőteljesen jelen van benne a létező probléma, a rasszizmus, de az antirasszizmust túlzásba vivő paranoiás afroamerikai figurája is, illetve az LA-ben élő nemzetiségek is megjelennek a film folyamán.
Bevallom, számomra Jennifer Esposito feltűnése a filmben már garancia volt arra, hogy nem felejtem el a mozikapun kilépve (vagy akár Thandie Newton-t, a Vészhelyzet Kem-jét is említhetném), de ez olyan film, aminek rengeteg részletét az ember újra és újra átgondolja, és még így utólag is rájön dolgokra - és én ezt szeretem. Nem egy újabb amerikai tucatfilm, hanem egy igazi gondolkodós fajta... Ha tehetitek, nézzétek meg.
Nézzétek, tényleg, bár azt hiszem, ez a film inkább elvette a kedvem L.A.-től, mintsem hogy meghozta volna. Meg kell jegyeznem, hogy a Millió dolláros bébi alkotói ezek szerint filmet is tudnak készíteni, nem csak gyomorforgató melodrámát, ez örömteli, nem hittem volna. A filmről tulajdonképpen nem akarok írni, nehogy eláruljam itt az amúgy valóban váratlan fordulatait. És bár az Ütközések apropóján ezer dolog az eszembe jutott még, asszem ezekről is inkább csak holnap. bd.
Ez a kép még a nyár végén készült az Egerbe tartó gólyatábori vonaton Daniról és rólam. Megtaláltam a hétvégén, és gondoltam közzéteszem (Dani utólagos engedélyével), mert szerintem jól sikerült kép mind a kettőnkről.
Muszáj megjegyeznem, hogy akkoriban - ahogyan a mellékelt képen is jól megfigyelhető - Dani még szimpla kabinos személyvonatokkal is hajlandó volt utazni. Ma már nagyon válogatós: kedvencei a marhavagonok. A fűtetlen marhavagonok. Húskampókkal. :D
Jó volt a hétvége, remélem lesz belőle, és az lesz belőle, amit szeretnénk.
Én most láttam először (bár már megvan itthon dvd-n egy ideje), és a film végén arra a megállapításra jutottam, hogy ha ennek az egész Szaud-Arábiás sztorinak csak a fele is igaz, az elég durva. Tehát az, hogy egyáltalán voltak/vannak üzleti kapcsolatai a Bush illetve a Bin Laden családoknak - már önmagában meghökkentő, ismerve az elnök ténykedését így utólag pedig egyenesen botrány.
Tudom, hogy ezzel egy kicsit lemaradtam, és valószínűleg már lerágott csont, dehát mit tehetek, ha csak most néztem meg, és most írok róla pár sort (jogom van hozzá teszem hozzá... :D), mert csak most indította be a fantáziámat. Mindenesetre most egy kicsit én is Bush-ellenes lettem (eddig többnyire semlegesen viseltettem iránta), és csendben kérdezem, hogy miért is olyan nagy baj, hogy nem az F16-osok mellett döntöttünk akkor? Hogy nem támogattuk a szegény U.S. Airforce-t az ínséges időkben, szegények majdnem csődbe mentek megrendelés híján... Ehelyett az adófizetők pénzéből kicsit kevesebbet költöttük el? Jó persze, igaziból ebből is biztos profitált a zorbán, és vett belőle szőlőt, meg házat, meg ilyeneket. Logikus.
Ez van, nem vagyok benne biztos, hogy minden színigaz ebből a dokumentumfilmből, de ahogy írtam: ha csak a fele is...
A mi betegségünk a kapzsiság, a mi betegségünk a bujaság, a mi betegségünk a fényűzés, a mi betegségünk a törtetés, a mi betegségünk a harag.
Az igazi érdekessége a fenti idézetnek nem a jelentése, mert ezt minden bizonnyal a legtöbben közülünk teljesen figyelmen kívül hagyják (és ez talán így van jól modern világunkban), hanem hogy melyikünk keresztnevét viselő szent mondta ezt a negyedik században? Majdnem felnevettem, amikor olvastam, és megláttam, hogy kitől származik... :D
A kép innen van.